piątek, 22 czerwca 2018

477. Pokaz ludzką twarz, człowieku!

11 komentarzy:

 1. Przeraziłaś mnie:(:(
  Muszę to przemyśleć. Szok. Ten film jest gorszy niż horror:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Obawiam sie, że żadne petycje i podobne akcje nie przyczynią się do likwidacji hodowli, ale jestem za poprawą życia kurczaków!

  OdpowiedzUsuń
 3. Film niby mocny, ale...

  Zlikwidujmy wszystkie farmy hodowlane (nie tylko kurczaków) a pewnie trzeba się będzie przerzucić, jak to określił Niesiołowski – na szczaw. Trzymam kury dla jajek na prawdziwie wolnym wybiegu dla własnego użytku. Kupuję dziesięć kurczaków 6-cio tygodniowych. Do czasu znoszenia jaj minimum trzy padają. Rok wytrzymuje najwyżej cztery, reszta staję się żerem dla jastrzębi i lisów (nawet nie protestuję). Te cztery umiera śmiercią naturalną nie później niż po trzech latach.
  A teraz najważniejsze. Kupujemy drobiu więcej niż wieprzowiny. Co by się stało, gdybyśmy zaprzestali hodowli na skalę przemysłową?

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest tak przykre, jak wszystkie hodowle prowadzone obecnie przez ludzi. Człowiek jest jednak drapieżnikiem i to najgorszym w przyrodzie. Co nie znaczy, że wierzę w zlikwidowanie hodowli.
  Niedawno wyszło nowe prawo, nie pozwalające wykonywać np. kastracji świń w hodowlach bez znieczulenia.
  Co robię od siebie? Kupuję jajka tylko z wolnego wybiegu. 0 lub 1. To jest realna decyzja przy każdych zakupach. I robię to na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze raz dzięks za wstawkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Filmik okropny, ale nie wolno chować głowy w piasek. Dla rodziców do przemyślenia: to są kury, które potem pochłaniamy w fast foodach, takich jak KFC lub McDonalds. Pierwszy raz w życiu coś w Macu zjadłam z miesiąc temu. W sensie pierwszy raz w życiu tam zjadłam burgera, w zasadzie ogólnie 8 lat temu zjadłam pierwszego burgera w fast foodzie o innej nazwie. Czyli dwa burgery w życiu. Dwa razy zjadłam burgera, bo w drodze umierałam z głodu a nic innego nie było otwarte. I jedna myśl-odezwa: Ludzie, czy wy macie smak? Tutaj już nawet nie chodzi o rodzaj hodowli, ale czy wy macie smak? To samo da się powiedzieć o fish sticks, które nie widziały na oczy ryby. Dlaczego dorośli dają swoim małym dzieciom sproszkowany gówno i wmawiają im, że to właśnie jest jedzenie i że tak ma smakować? AAAGghghghr ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Komentarz chyba niepotrzebny
  Pozdrawiam nadzieją na cieplejsze lato

  OdpowiedzUsuń
 8. Temat znany mi od lat, niestety....

  OdpowiedzUsuń
 9. Moją opinię o naszej krótkowzroczności do otaczającej nas flory,fauny i nas samych wyraziłem w sierpniu ub. roku w komentarzu na blogu " z radości istnienia".

  Anonimowy16 sierpnia 2017 15:35

  ".Człowiek to najbardziej podłe i krwiożercze stworzenie na Ziemi." I to niestety jest prawdą. Nie potrafimy okiełzać szubrawców dążących po trupach kosztem wszystkich innych żywych organizmów do zaspokajania swoich różnych potrzeb (władza, bogactwo, brylowanie w otoczeniu itd). Jeżeli ludzkości nie uda się ograniczyć przyrostu naturalnego to przyszłość prawnuków naszych prawnuków widzę w czarnych barwach.
  Polecam lekturę książki Grzegorz Kołodko - Wędrujący świat, w której autor kilka a może kilkanaście lat temu przewidział zdarzenia gospodarcze i demograficzne świata.
  Pozdrawiam J.T.

  http://jakajestesmario.blogspot.com/2017/08/ziemia-nasz-kosmiczny-statek.html

  OdpowiedzUsuń